Program do rozliczenia pit 2016 – Wypełnij samodzielnie PIT

Program do rozliczenia pit 2016 jest naszym dzisiejszym tematem przewodnim, albowiem chyba nie ma podatnika, któremu rozliczenie podatkowe nie kojarzy się z nieprzyjemnym obowiązkiem wobec państwa. To wszystko przez stosy papierów, kalkulacji, kolejki w urzędach skarbowych. Dla niektórych wypełnienie PITu bez pomocy biura rachunkowego, albo zaufanej księgowej, wydaje się niemożliwie. Okazuje się, że samodzielne wypełnienie PITu nie jest tak trudne, jak by się mogło wydawać. Państwo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podatników i od kilku lat z sukcesem funkcjonuje program do rozliczenia PITów. Program PITy jest to zupełnie darmowa aplikacja, którą można pobrać z naszej strony lub ze strony Ministerstwa Finansów.

PITy program posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, co oznacza, że spełnia wszelkie normy i jest wart uwagi. Mając zainstalowany na komputerze program do rozliczenia pit 2016 nie musisz mieć żadnej wiedzy z zakresu rozliczeń podatkowych. Wygodny kreator pokieruje przez kolejne pola do wypełnienia. Za pomocą programu można rozliczyć: PIT-4r, PIT-11, PIT-12, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-40 wraz z załącznikami PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A i B, NIP-1 i 3, EDG-1. Każdy z PITów jest opisany i zaznaczone jest, kto może z niego skorzystać. Ponadto wszelkie wątpliwe kwestie pomaga wyjaśnić zakładka pomocy, która poprzez system pytań udziela odpowiedzi na nurtujące podatnika pytania. Wszystkie PIT, które udostępnia program do rozliczenia pit 2016 , nie różnią się od tradycyjnych papierowych wersji dostępnych w urzędach skarbowych. Aplikacja, na każdym etapie wypełniania zeznania, czuwa nad jego poprawnością. Jeśli pojawi się jakiś błąd – błędnie wypełnione pola podświetlają się na czerwono. Poprawnie wypełnione pola mają kolor zielony.

Tak jak w tradycyjnym Picie, tak i w programie PITy , można skorzystać z odliczenia 1% na rzecz OPP, czyli Organizacji Pożytku Publicznego. Podatnik zaznacza nr KRS organizacji, na rzecz której chce przekazać 1%, a Program do rozliczenia pit 2016 sam automatycznie dokonuje wszelkich wyliczeń. Jeśli mamy już wypełniony cały PIT za rok należy nacisnąć „wyślij” i w ciągu kilku sekund na ekranie naszych monitorów powinno pojawić się UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru. Jest to gwarancja poprawnego wypełnienia i wysłania przez nas deklaracji. UPO należy zapisać na komputerze lub innych dostępnych narzędziach, jak płyta CD czy pendrive, lub wydrukować, dla potwierdzenia w sytuacji kontroli przez organy finansowe. Dla sceptyków, którzy boją się wysyłać deklarację poprzez Internet, program oferuje opcję wydrukowania wypełnionego formularza, który można samodzielnie zanieść do urzędu skarbowego bądź wysłać listem poleconym. Jak widać PITy to program przeznaczony dla wszystkich podatników. Jedyne co potrzeba aby móc skorzystać z jego możliwości, to komputer oraz dostęp do Internetu. Nie trzeba też posiadać zaawansowanych umiejętności obsługi komputera.

Z roku na rok rośnie liczba zwolenników rozliczeń przez Internet, ty też możesz dołączyć do tej grupy i przekonać się o zaletach programu PITy . Ogromny atut programu to jego darmowy i powszechny dostęp. A prostota obsługi pozwala zaoszczędzić pieniądze, które do tej pory wydawałeś na biuro rachunkowe.

You may also like...