Skompletuj wszystkie niezbędne dokumenty i pobierz najlepszy na rynku PIT program do rozliczenia

Wielu podatników co roku boryka się z problemem jakim jest złożenie rocznego rozliczenia z tytułu osiągniętych dochodów za miniony rok. Rozliczanie PITów wcale nie musi być uciążliwe jeśli zechcemy skorzystać z możliwości jakie daje nam Internet, bądź skorzystamy z PITy program. Z każdym rokiem zwiększa się liczba osób, które korzystają z tego typu rozwiązań by ułatwić sobie rozliczenie z fiskusem. Nawet ci podatnicy, którzy byli zwolennikami ręcznego wypełniania formularzy coraz chętniej przekonują się do nowoczesnych rozwiązań.

Takim rozwiązaniem jest darmowy program do rozliczania PITów . Jest on narzędziem, które w łatwy i szybki sposób pomoże nam wypełnić zeznanie podatkowe. Poza przyjazną formą wypełniania formularza danych, daje nam możliwość skorzystania z automatycznego obliczania po wpisaniu danych. W ten sposób zaoszczędzimy dużo czasu i niepotrzebnych nerwów, a samo rozliczenie stanie się przyjemną zabawą.

PITy program do pobrania u nas, przetestuj go, a zobaczysz jak proste jest jego działanie i jak łatwo możesz złożyć zeznanie podatkowe. Pomysłodawcy projektu dążą jeszcze do redukcji liczby danych, by jeszcze bardziej uprościć formę rozliczeń. Zniesiony już został podpis elektroniczny, który był bardzo obciążającym kosztem. Ze strony prawnej też szykują się uproszczenia dla małżonków, by nie byli zobowiązani składać dodatkowych ,,papierowych upoważnień”.

Przed przystąpieniem do sporządzania zeznania z program PIT najpierw musimy zgromadzić wszelkie niezbędne dane i dokumenty. Dla weryfikacji tożsamości podatnika potrzebne nam będą takie dane jak: imię nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, NIP, aktualny adres zamieszkania. Jeśli nasze dane osobowe lub adresowe ulegną zmianie, to obowiązkowe jest poinformowanie o tym zdarzeniu właściwy urząd skarbowy w terminie do trzydziestu dni od momentu, w którym zaistniała zmiana danych. Aktualny adres jest bardzo ważny przy korzystaniu z ulgi na Internet, która przysługuje podatnikowi z tytułu korzystania z Internetu w miejscu zamieszkania.

Dalej będzie nam potrzebna także dokładna suma przychodu w konkretnym roku rozliczenia z podatku dochodowego, koszty uzyskania przychodu jak i pobrane i odprowadzone zaliczki na podatek dochodowy, opłacone składki na ubezpieczenia społeczne oraz sumę jaka była odprowadzona na składkę zdrowotną. Te dane znajdziemy w formularzu PIT-11, jaki otrzymamy od swojego pracodawcy. Każdy pracodawca ma obowiązek dostarczyć nam taki druk do końca lutego następnego roku. Jeśli pracowaliśmy u kilku pracodawców to wówczas dodajemy wszystkie sumy odpowiadające poszczególnym zdarzeniom razem. Musimy też zastanowić się czy nie przysługują nam jakieś ulgi, z których będziemy mogli skorzystać dokonując rozliczenie podatkowe . Dobrze jest wcześniej szczegółowo zapoznać się z jakich ulg mamy prawo skorzystać. Jeśli nabyliśmy praw do różnych ulg, to najpierw konieczne stanie się odszukanie dokumentów na podstawie których będziemy mogli je odpisać. Pamiętajmy również o darowiznach, których dokonaliśmy lub chcemy dokonać. Mając już tak przygotowane wszystkie dokumenty możemy przystąpić do rozliczenia.

Rozliczenie PIT od tej chwili dla nas będzie już tylko przyjemnością, jeśli skorzystamy z darmowego programu PITy . Program poprowadzi nas krok po kroku zaznaczając rubryki, które są obowiązkowe do wypełnienia. Ponadto system sam, podobnie jak znane od lat darmowe programy do rozliczania zeznań, oblicza podatek i zaznacza błędy. Nawet wtedy, gdy wpisując ulgi podatkowe, przekroczymy ich ustawowy próg (np. odliczymy 1000 zł za Internet, choć limit jest mniejszy). Program wówczas automatycznie wprowadza prawidłowe dane. PITy program do pobrania jest na naszej stronie.

You may also like...