Rozliczenie roczne – Przygotuj się do rozliczenia rocznego z PITy programem

Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a więc czas rozliczenia podatkowego za mijający rok czyli rozliczenie podatku . Co roku powiększa się liczba osób, które korzystają z nowoczesnych rozwiązań, w dużym stopniu ułatwiających rozliczenie się z fiskusem. Istnieją już narzędzia, które pozwalają już w sposób szybki, łatwy oraz efektywny wypełnić zeznanie podatkowe. Do takim rozwiązań należy niewątpliwie program PIT . Ta edycja programu, zyskuje coraz szerszą grupę zwolenników, którzy doceniają ułatwienie rozliczenia PIT-ów jaką daje program. Nawet podatnicy, którzy przyzwyczaili się do tradycyjnego wypełniania PIT-a, czyli ręcznego uzupełnia formularza, przekonują się do nowoczesnego rozwiązania. Poza przyjazną formą wypełnienia zeznania podatkowego, dzięki wypełnianiu formularza, wykorzystując dowolny lub osobisty komputer, gdzie zainstalowany jest program do rozliczania PITów , posiada inne ułatwienia. Należy do nich, między innymi, możliwość skorzystania z automatycznego obliczania po wpisaniu danych, czy uzupełnieniu rubryk, gdzie wymagane jest podanie dokładnych danych adresowych urzędu czy jego pełnej nazwy. Dodatkowym ułatwieniem, jakie daje PITy program, jest możliwość drukowania, wypełnionego formularza. Program można za darmo przetestować i sprawdzić jego możliwości. Program do rozliczania PITów to idealne narzędzie dla podatnika, który rozlicza się samodzielnie. Aplikacja, która obsługuje program charakteryzuje się jasnym przekazem oraz można ją zainstalować na każdym komputerze, i prawie każdym systemie operacyjnym. Należy do prostej i opłacalnej drogi do samodzielnego rozliczenia się z fiskusem.

Nieuchronnie zbliża się moment zakończenia też roku podatkowego. Istnieje już możliwość drogą elektroniczną to znaczy przez Internet. Dzięki takim aplikacjom podatnicy oszczędzają czas i pieniądze. Od nowego roku do wykazu PIT-ów, które można rozliczyć, przesyłając drogą elektroniczną bez obowiązku zaopatrzenia w kwalifikowany podpis elektroniczny , dodają trzy nowe. Pomysłodawcy projektu, czyli Ministerstwo Finansów obiecują, że dokumenty staną się bardziej przyjazne podatnikowi, poprzez redukcję liczby danych w formularzach. Przepisy mają bardziej tolerancyjnie traktować małżonków, tak aby rozliczając się elektronicznie nie byli zobowiązani składać dodatkowych ,,papierowych upoważnień”. W przyszłości zamierza się też ułatwić składanie zeznania podatkowego dla podatników, którzy będą ubiegali się o pomoc społeczną. W tym przypadku usprawni się kontakt drogą elektroniczną między resortami pracy oraz finansów, aby udostępnić przekazywanie informacji. W przyszłości planuje się też umożliwienie składania podatnikowi korekty drogą elektroniczną. Niewątpliwe ułatwi i usprawni to załatwienia formalności, związanej rozliczeniem podatkowym.

Jeżeli wykorzystamy Internet do rozliczenia oszczędzimy przede wszystkim czas, ale też szybciej uzyskamy pieniądz, pochodzące z nadpłaconego podatku. PIT 37 przesłany pocztą elektroniczną może zostać zatwierdzony i rozpatrzony już następnego dnia przez urzędnika z Urzędu Skarbowego. Biorąc pod uwagę techniczną weryfikację tożsamości podatnika, który składa zeznanie podatkowe przez Internet, te działania są bezpieczne. Oczywiście chodzi tu o informacje, które podaje się w formularzu, takie jak imię nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL i NIP, a także podanie dokładnej sumy przychodu w konkretnym roku rozliczenia z podatku dochodowego. W czasie przesyłania formularza PIT-37 drogą elektroniczną dane osobowe chroni protokół SSL, który stanowi gwarancję na połączenie z konkretnym, zaufanym serwerem. Takie rozwiązanie daje poczucie bezpieczeństwa, że dane osobowe nie zostaną przekazane do witryn wyłudzających dane osobowe. Dla podatnika obawiającego się bezpieczeństwo swoich danych proponuje się wybieranie odpowiednich aplikacji, które dają gwarancję bezpiecznego składania deklaracji podatkowej przez Internet.

You may also like...