Rozlicz PIT 2016 i 2018 poprzez PITy program i uniknij błędów i składania korekty

PITy program to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szanują swój czas i nie chcą go marnować na żmudne i monotonne wystawianie swoich pitów ręcznie. Obecnie coraz więcej podatników przekonuje się do tego, że tradycyjne, ręczne wypisywanie poszczególnych rubryk na zeznaniach podatkowych to ogromna strata energii, którą można spożytkować na inne zajęcia. Nasz PIT , który wystawimy przy pomocy programu do pitów będzie nie tylko wypełniony szybko, ale również istnieje bardzo małe ryzyko, że znajdą się na nim jakiekolwiek błędy.

Drobne pomyłki na formularzach pit mogą się zdarzyć każdemu i często nie wynikają one z naszego umyślnego działania, a jedynie dlatego, że nie do końca znaliśmy zasady dotyczące wypełniania poszczególnych druków. Najczęściej podatnikom zdarzają się błędy w postaci źle wyliczonego podatku lub też zapomnienie podpisu czy prawidłowego numeru NIP. Wszystkie te działania muszą niestety skutkować koniecznością wystawienia korekty do zeznania podatkowego. Program PIT nie pozostawia nas jednak z tym samych, ponieważ oferuje możliwość wystawienia korekty do zeznania na naszym komputerze.

W sytuacji, kiedy wystawiamy korektę do pity po raz pierwszy i obawiamy się, że sobie z tym nie poradzimy darmowy program PIT przychodzi nam z rzeczową pomocą. Przede wszystkim nie należy denerwować się tym, że urząd skarbowy wezwał nas do poprawienia swoich błędów na dokumentach, ponieważ taka sytuacje może przytrafić się praktycznie każdemu. Fiskus ma natomiast obowiązek poinformować podatnika o tym, że popełnił błąd. Program do PITów zawiera dokładną i rzeczową instrukcję, która przeprowadzi nas przez cały etap wystawiania korekty zeznania. Najważniejszą kwestią, nad jaką musimy się skupić to zaznaczenie na pierwsze stronie pitu pola, które jasno sugeruje, że nie jest to podstawowe złożenie zeznania, a jedynie korekta do niego.

To co jest szczególnie istotne to fakt, że PITy program pozwala na uzupełnienie tej korekty w sposób prostszy, niż miałoby to miejsce w tradycyjnie wypisywanie ręcznym Picie. Należy również mieć na uwadze to, że korekta naszego zeznania podatkowego umożliwia nam też uwzględnienie organizacji pożytku publicznego, nawet w sytuacji, kiedy w podstawowym formularzu nie wskazaliśmy odpowiedniego numeru Krajowego Rejestru Sądowego, na przykład o tym zapominając. PIT , a także jego korekta składana za pośrednictwem programu do pitów umożliwia więc nie tylko poprawienie błędów, ale również pomoc osobom najbardziej potrzebującym.

Darmowy program PIT posiada również system e-deklarcji, które umożliwiają wysyłanie zeznań podatkowych za pomocą sieci internetowej, bezpośrednio do naszego urzędu skarbowego. Korekta deklaracji do fiskusa także może być bez żadnych przeszkód wysłana za pomocą tego systemu, co znacznie skróci czas oczekiwania na decyzję urzędu.

Bywają również sytuacje, kiedy to my sami orientujemy się, że popełniliśmy błąd na picie, nawet przed faktem zawiadomienia nas o tym przez urząd. W takich sprawach należy jednak działać szybko i zdecydowanie. Nie musimy oczekiwać na list czy wiadomość z urzędu, tylko samodzielnie wysłać korektę, poprawiającą błędy na formularzu. Najłatwiej uczynić to wykorzystując program do PITów .

PITy program jest całkowicie darmową aplikacją, więc nie musimy się martwić o konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli wystawialiśmy nasz podstawowy pit ręcznie, to nie ma również żadnych przeszkód, abyśmy korektę złożyli już w sposób elektroniczny, za sprawą PITy program.

You may also like...