Rolnik a pit – jaki pit wypełnia rolnik

Jedną z grup, która co roku ma spore problemy z rozliczeniem się z fiskusem są rolnicy. W ich przypadku PIT to dość skomplikowana sprawa, ponieważ zasady obliczania składek, podatków i innych potrąceń, są w ich przypadku nieco inne, niż w przypadku osób fizycznych. Mimo to, każdy rolnik, który może złożyć albo klasyczny PIT37, albo nieco mniej popularny PIT36 może skorzystać z pomocy, jaką oferuje PIT program do pobrania. Jest to unikalny program komputerowy, napisany przez znawców podatków, którego poprzednie wersje biły rekordy popularności, głównie dzięki temu, że PITy program do pobrania ma niezwykle rozbudowane możliwości, wśród którym można wymienić właśnie obsługę wielu, bo aż pięciu, formularzy rozliczenia rocznego.

Rolniku! Jeśli prowadzisz działalność w dziale specjalnym rolnictwa, albo czerpiesz dochody z uczestnictwa w spółdzielni rolnej to program PIT jest właśnie dla ciebie. Dzięki podaniu zaledwie podstawowych wartości program do PITów samodzielnie obliczy pozostałe wartości, i w ten sposób unikniesz wielu niepotrzebnych problemów. Na podstawie innych dokumentów wystarczy wypełnić właściwy formularz PIT: w przypadku uczestników spółdzielni PIT 36, w przypadku rolników indywidualnych- PIT 37. Potem darmowy program PITy samodzielnie obliczy inne wymagane wartości.

Czy będąc rolnikiem masz prawo do ulg podatkowych? Oczywiście, że tak! W zakresie takim samym jak inni podatnicy możesz korzystać z ulg i preferencji podatkowych, a i w tym może pomóc ci program do PITów . Program po podaniu podstawowych wartości nie tylko samodzielnie obliczy wysokość ulgi, ale także uzupełni formularz główny, a nawet poinformuje wypełniającego, że przekroczony został limit odliczenia.

Program do PITów możesz pobrać już dziś całkowicie bez żadnych opłat, dzięki czemu może ci natychmiast pomóc w rozliczeniu PIT od ręki. Do tego, program nasz ma bardzo rozbudowaną instrukcję, z której możesz w razie potrzeby skorzystać, co z cała pewnością ułatwia wypełnianie PIT.

Program PIT pomaga za darmo i zupełnie bezbłędnie. Dzięki współpracy ze znawcami zasad prawnych rządzących podatkami, udało się nam znacznie lepiej niż komukolwiek innemu przystosować zasady działania programu do obowiązujących norm prawnych i zasad wypełniania zeznania podatkowego. Ponadto PIT program nie wprowadza własnych ograniczeń, co do grup osób, które mogą się rozliczyć z jego pomocą. Dzięki temu, że obsługuje aż pięć dokumentów głównych i pięć różnych typów załączników, możesz być niemal pewien, że i twoje zeznanie podatkowe będzie błahostką, na którą nie potrzeba więcej niż piętnaście do trzydziestu minut.

PIT program do pobrania znajdziesz na naszej stronie głównej. Pobranie aplikacji i instalacja odbywają się identycznie, jak obsługa jakiegokolwiek innego oprogramowania, a sam program napisany został w taki sposób, aby jak najłatwiej było wypełnić PIT , z którym w wersji urzędowej można mieć wiele problemów. Jednak nasz program do PITów został zaprojektowany w taki sposób, aby dane zbierał we własnym formularzu i dopiero na tej podstawie pozwalał na wydrukowanie zeznania w takiej formie, w jakiej życzą sobie tego urzędy skarbowe. Nie musisz się więc martwić, że Twoje zeznanie będzie wypełnione na innym druku- po prostu nasze formularze w zupełności wystarczą do tego, aby prawdziwy PIT wypełnić na pełnym, urzędowymm druku. Możesz drukować jednak nie tylko na oficjalnych drukach, ale także na zwykłym papierze, ponieważ program PIT samodzielnie potrafi na nie nanieść wzór urzędowego formularza.

You may also like...