Program do pit 2016. Czy zawieszenie działalności gospodarczej sprawia, że nie trzeba składać PIT

W miałeś swój biznes i szło ci świetnie, jednak nadszedł kryzys i chwilowo musiałeś zwiesić działalność. Być może powodem tego były inne zaistniałe okoliczności. Nie zmienia to jednak faktu, że zawieszenie firmy zwalnia Cię z obowiązku rozliczeń z fiskusem. Bez względu na to czy zawiesiłeś działalność w połowie roku czy nawet jeśli działalność firmy była wstrzymana przez cały ubiegły rok, rozliczyć się trzeba. Zawieszenie działalności oznacza zawieszenie zaliczek na podatek dochodowy oraz wstrzymanie składania deklaracji VAT . Poza tym przedsiębiorca musi wypełnić wszystkie obowiązki jakie nakładają na niego przepisy prawa. Jednym z tych obowiązków jest właśnie obowiązek złożenia rocznego zeznania w podatku dochodowym. Jak regulują to obecne przepisy prawne, przedsiębiorca, który zawiesił działalność gospodarczą może bezpiecznie wykonywać wszelkie czynności niezbędne do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów. Oznacza to, że osoba ta może przyjmować należności, regulować zobowiązania, które powstały przed datą zawieszenia wykonywanej działalności, może też osiągać przychody finansowe. Bardzo ważne jest, aby przedsiębiorca nie zapomniał, że w okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej może zostać skontrolowany, na takich samych zasadach jak firma działająca. A jeśli w wyniku niewiedzy czy zapomnienia nie złoży w terminie rocznej deklaracji PIT, podlega odpowiedzialności karnej skarbowej.

Jeśli więc znajdujesz się w podobnej sytuacji nie czekaj i przygotuj odpowiednie dokumenty, aby wypełnić swoją roczną deklarację. Nie martw się, jeśli po zawieszeniu działalności zrezygnowałeś też z usług księgowej. Swój pit roczny możesz wypełnić sam w kilka chwil, a przy tym zaoszczędzić parę groszy. Potrzebny Ci będzie program do wypełniania PITów . Pobierzesz go zupełnie za darmo z naszej strony internetowej. PITy darmowy program, to idealne rozwiązanie dla wszystkich podatników. Z nim wypełnisz swój pit 36 lub pit 28. Nawet jeśli nie masz pewności, co do formularza, który będzie odpowiadał Twojej sytuacji podatkowej, to program do rozliczania PITów udostępnia Ci szeroką bazę wiedzy w zakładce „pomoc”. To niekończące się źródło informacji nie tylko na temat pitów, ale także w różnych wątpliwych kwestiach podatkowych. Pobierz już dziś PITy program i zainstaluj go na swoim komputerze. Program pracuje w środowisku Windows, dlatego jedynym wymaganiem jest właśnie sprawnie działający system. Po zainstalowaniu program krok po kroku przeprowadzi Ci przez wszystkie rubryki formularza. Twoja praca ogranicza się tylko do poprawnego uzupełnienia danych osobowych i wymaganych kwot, które określają wskazane w programie rubryki. Cała reszta zostaje wykonana automatycznie. Bez stresów, nerwów i niekończących się, żmudnych kalkulacji. Czy nie jest to dla Ciebie idealne rozwiązanie?

PIT program to rekomendowane i najlepsze narzędzie do sporządzenia rocznych zeznań podatkowych w sposób szybki i łatwy dla każdego. Posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Program przeznaczony jest dla wszystkich osób fizycznych opodatkowanych podatkiem dochodowym – pracowników z różnych tytułów zatrudnienia, osób prowadzących działalność gospodarczą, osób osiągających przychody z zagranicy a także osób opodatkowanych podatkiem zryczałtowanym. Umożliwia też rozliczenie indywidualne czy wspólne- z małżonkiem. Wystarczy kilka kliknięć myszką i mamy gotowy zestaw deklaracji podatkowych wraz z załącznikami. Możemy deklarację wydrukować, albo przesłać drogą elektroniczną. Ta możliwość rozliczenia online to rozwiązanie, które zaoszczędzi twój czas. Możesz zapomnieć o gigantycznych kolejkach w urzędzie skarbowym. Rozlicz się przyjemnie, w zaciszu swojego domu z programem do rozliczania PITów .

You may also like...