PITY program do pobrania z naszej witryny, ułatwi rozliczenie podatkowe za rok. PIT program posiada rekomendacje PTE!

Na początku każdego roku w wielu podatnikach rodzi się strach i obawa przed tym co niedługo będzie musiało nastąpić, a mianowicie pojawi się konieczność wypełnienie swojego formularza podatkowego. Jednak, aby nie było to aż tak przerażające, doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z pity program, który jest dostępny dla każdego chętnie, który tylko pobierze go z odpowiedniej strony internetowej. Pity program do pobrania jest doskonałym narzędziem wspomagającym dla podatników. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że jest on dostępny bez jakikolwiek ograniczeń i to całkowicie za darmo. Wykorzystując więc pit program do rozliczenia się z urzędem skarbowym nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Tradycyjne, ręczne wypełnienie druków staje się już staromodne, ponieważ wszyscy chcą sobie polepszać codzienne funkcjonowanie, a nie dodatkowo je utrudniać. Właśnie dlatego coraz większe rzesze ludzi korzystają z program pit . każdy, kto chociaż raz wypełniał swój pit ręcznie doskonale wie, jak wiele czasu oraz nerwów to zajmuje, ponieważ w przypadku wystąpienia pomyłki zachodzi potrzeba ponownego wypełniania druku od początku, co jest bardzo frustrujące, a dodatkowo niezwykle monotonne.

Program do rozliczania pit posiada bardzo wiele zalet, a jedną z nich jest fakt, że z tej aplikacji mogą korzystać właściwie wszyscy, niezależnie od tego, jaką działalność prowadzą czy co jest ich głównym źródłem przychodów. Aplikacja program pity została właśnie udoskonalona w ten sposób, aby mieć powszechny odbiór i by mogło z niej korzystać naprawdę sporo osób. To bardzo przydatna właściwość, ponieważ dzięki niej żaden podatnik nie jest wyeliminowany z korzystania z program do rozliczania pitów .

Przed przystąpieniem do korzystania z pity program powinniśmy dobrze się do tego przygotować. Oczywiście nie trzeba posiadać jakiś specjalnych umiejętności czy predyspozycji komputerowych, ponieważ z aplikacją pity program do pobierania poradzi sobie każdy, nawet ten, który na co dzień nie pracuje na komputerze. Po instalacji i przed rozpoczęciem wypisywania danych formularzy warto mieć przy sobie parę istotnych dokumentów. Niezbędny nam będzie na pewno numer NIP oraz PESEL, które to muszą być umieszczone na naszym zeznaniu podatkowym. Pit program wymaga także od podatnika podania jego wszystkich danych osobowych. To co powinniśmy mieć przy sobie przed rozpoczęciem korzystania z program pit to informacja, którą otrzymaliśmy od pracodawcy i na której widnieją dane dotyczące naszego dochodu oraz wszystkich składek i zaliczek przeznaczanych na naszą pracę.

Najpowszechniejszym drukiem, który jest rozliczany za pomocą pit program do rozliczania bez wątpienia jest PIT 37. Ten druk jest tak bardzo powszechny, ponieważ dotyka on najbardziej popularnych źródeł uzyskiwania dochodu. Tym rodzajem druku mogą się rozliczać osoby, które uzyskują dochód z tytułu stosunku pracy, wykonywania różnego rodzaju działań w ramach umowy zlecenie czy też umowy o dzieło, a także studenci oraz uczniowie, którzy otrzymują różnego rodzaju stypendia. Program do rozliczenia pit nie zamyka się jednak tylko i wyłącznie na pracujących osobach, ale dzięki niemy swoje rozliczenie z urzędem skarbowym może być także dokonywane przez emerytów lub rencistów. W tym jednak przypadku korzystanie z aplikacji program do pitów jest nieco rzadsze, ponieważ większość emerytów oraz rencistów jest rozliczane przez podmioty, od których otrzymują świadczenia, na przykład przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli jednak emeryt lub rencista chce się sam rozliczyć, to może swobodnie skorzystać z wspomagającego narzędzia, jaki jest darmowy program pit .

Wykorzystując w swoim rozliczeniu pity program jesteśmy w stanie rozliczać nie tylko i wyłącznie podstawowe dochody, ale także dokonywać stosownych odliczeń od podatku czy dochodu, oraz co niezwykle istotne korzystać z całego wachlarza ulg. Pity program do pobierania oprócz standardowych druków posiada dodatkowo formularze załączników, które są niezbędne przy chęci wykorzystania ulgi czy odliczenia czegoś od podatku. Najczęściej podatnicy, którzy rozliczają się za pomocą pit programkorzystają z bardziej preferencyjnych stawek podatkowych w ramach ulgi na dzieci, mieszkanie czy też ulgi na leki czy świadczenia rehabilitacyjne. Niewiele osób wciąż zdaje sobie sprawę z tego, że spełniają dane kryteria, które trzeba spełnić, by otrzymać ulgę. Dzięki takim odliczeniom dokonywanym za pośrednictwem program pit możemy naprawdę zaoszczędzić sporo środków, które mogą być wykorzystane na bardziej znaczące cele. Oprócz ulg możemy także dokonywać różnego rodzaju odliczeń, na przykład niezwykle popularnego odliczenia Internetu. Ważne jest jednak to, aby w program do rozliczania pit uwzględnić wszystkie faktury za Internet, których suma w ciągu roku nie powinna przekraczać stawki wynoszącej 780 zł.

Oprócz najbardziej popularnego formularza, jakim jest PIT 37 za pomocą program pity możemy również skorzystać z mniej powszechnych druków. Mowa tu między innymi o formularzu PIT 36, PIT 38 czy tez PIT 39. Jeśli chodzi o formularz PIT 36 to jest on przeznaczony dla tych osób, które uzyskują dochody w ramach prowadzonej działalności pozarolniczej. Ważne jednak, by w program do rozliczania pitów uwzględnić fakt, że rozliczają się oni na ogólnych zasadach. Oprócz tego z tego druku mogą skorzystać osoby czerpiące zyski z najmu lub wynajmu danych obiektów.

Kolejnym formularzem, który może być rozliczony za pośrednictwem pit program jest PIT 38. Jest to dość specyficzny dokument, ponieważ dotyczy stosunkowo wąskiej grupy podatników. PIT 38 jest dedykowany tym osobom, które w danym roku podatkowym zyskały lub też straciły na sprzedaży udziałów majątkowych. Ogólnie rzecz ujmując, ten druk wypełniany za pomocą program do rozliczania pitów jest przeznaczony dla osób, które grają na giełdzie lub też posiadają jakieś udziały majątkowe w spółkach, które są osobami prawnymi.

Oprócz tych bardzo popularnych druków z aplikacji program do rozliczenia pit mogą korzystać zarówno osoby prowadzące działalność gospodarczą, jak i te, które pracują na normalnym etacie i otrzymują stałe wynagrodzenie. Ważne jest jednak to, że pit musi złożyć każdy, kto osiągał w zeszłym roku podatkowym jakikolwiek dochód. Z program do pitów mogą więc korzystać także te osoby, które pracowały chociażby tylko dwa dni w roku, w ramach umowy zlecenie. Mimo, że czas wykonywania zlecenia był krótki, a wynagrodzenie niewielkie, to również należy rozliczyć się z tego tytułu.

Dużą zaletą, którą posiada darmowy program pit jest to, że można się za jego pomocą rozliczać samodzielnie, jak i wspólnie z małżonkiem czy małżonkom. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że takie wspólne rozliczania za pomocą pity program jest czasami bardziej korzystne, niż rozliczenie się w sposób indywidualny. Jeśli jednak wybraliśmy wspólną metodę rozliczania musimy pamiętać o tym, by wykazywać w każdym możliwym momencie dane dotyczące poszczególnych osób. Mowa tu przede wszystkim o numerach NIP, które powinny być także uzupełnienie w kolejności.

Pity program do pobrania posiada bardzo wiele przydatnych funkcji oraz właściwości. Jednymi z nich są możliwości zapisywania naszego formularza podatkowego w bardzo solidnym formacie, jakim jest PDF, a także fakt, że nasz druk może być dowolnie przesyłany za pomocą poczty elektronicznej. Dla osób, które już od jakiegoś czasu użytkują pit program to z pewnością ogromna zaleta, ponieważ format PDF jest najbardziej czytelny i sprawia, że w trakcie drukowania naszego formularza nic się nie przesunie czy nie sformatuje, ponieważ zapisując plik w formacie PDF pozostaje on w postaci rzeczywistej.

Bardzo ważnym elementem, który posiada program pit jest to, że dzięki niemu możemy skorzystać z niezwykle przydatnego systemu, jaki są edeklaracje. Ten system to wciąż spora nowość w świecie podatników, jednak istnieją już osoby, które powszechnie z niego korzystają i bardzo go sobie chwalą. Program do rozliczania pit pozwala więc nie tylko szybko i sprawnie wypełnić nasze zeznanie podatkowe, ale również dzięki powiązaniu z tym systemem edeklarcji wysłać pit bezpośrednio do urzędu skarbowego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na to, by udac się bezpośrednio do urzędu skarbowego, a na tyle nie ufają poczcie, by wysyłać swój PIT za pośrednictwem listu pocztowego, ponieważ istnieje spore ryzyko, że list zaginie. Korzystając z program pity możemy otrzymać w ramach systemu edeklaracji także niezwykle istotny dokument, jaki jest UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru. Za pomocą tego dokumentu mamy w ręku poświadczenie, że nasz pit dotarł do odpowiedniego urzędu skarbowego i że został przyjęty.

Wykorzystując do wypisywania i wypełniania program do rozliczania pitów możemy być spokojni i nie zastanawiać się, czy nasze zeznanie jest wypełnione prawidłowo czy też nie. Funkcje pit program do rozliczenia zostały tak rozpisane, że w razie wystąpienia jakiegokolwiek błędu oraz razu zostanie o tym poinformowani. To bardzo duża zaleta, ponieważ w razie pojawienia się nieprawidłowości możemy ją od razu skorygować, ponieważ program nie pozwoli na przejście do kolejnych etapów. Program do rozliczenia pit posiada także przydatną funkcję, jaką jest alert w przypadku pominięcia jakiejś rubryki. W sytuacji, kiedy wypełniamy zeznanie ręcznie nie ma możliwości, by ktoś nas o tym poinformował, a ominięcie jakiegoś pola skutkować będzie tym, że konieczne będzie udanie się do urzędu skarbowego w celu złożenia korekty. Jednak tutaj także pojawia się małe światełko, gdyż program do pitów daje możliwość wypisania korekty do naszego błędnie wypełnionego zeznania podatkowego.

Darmowy program pit to nie tylko suche liczby, ale także możliwość pomocy. Dzięki programowi mamy bowiem możliwość przekazania procenta swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W ramach wypełniania pita za pośrednictwem pity program, pod koniec formularza znajdziemy specjalną rubrykę, w którą należy wpisać numer KRS oraz nazwę organizacji, które zamierzamy pomóc. Ważne jest jednak to, by nie bieżąco śledzić listę opp, ponieważ jest ona często aktualizowana i pojawiają się na niej nowe podmioty.

You may also like...