Pełnomocnictwo pit 37 i pit program 2018

W każdym roku podatkowym coraz więcej podatników chętnie sięga, po nowe sposoby rozliczeń, które wykorzystują użycie nowych mediów, takich jak Internet. Oczywiście możemy rozliczać się tradycyjnie: przynosząc odpowiedni druk formularza PIT z urzędu skarbowego i spędzając nad nim mnóstwo czasu, męcząc się z obliczeniami, a później czekać godzinami w kolejkach do właściwego okienka, aby złożyć w terminie swoje sprawozdanie.

Rozliczenie podatku za wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Ten proces może nam umilić PIT program wspomagający roczne rozliczenia z fiskusem. Wystarczy tylko komputer i dostęp do Internetu, a program PIT pobierzesz zupełnie za darmo z naszej strony internetowej. Ten program do rozliczania PITów, to fantastyczne narzędzie nie tylko ułatwiające pracę urzędnikom, ale też idealne rozwiązanie dla wszystkich podatników. Żadne inna aplikacja nie usprawnia tak dobrze procesu wypełniania zeznań podatkowych. PITy program umożliwia nam wypełnienie:

  • PIT 28,

  • PIT 36,

  • PIT 36L,

  • PIT 37,

  • PIT 38.

wraz z cała gamą zaktualizowanych załączników. Co roku jest on usprawniany pod kątem bieżących przepisów. Jest niezwykle atrakcyjny i łatwy w obsłudze dzięki zainstalowanemu kreatorowi programu PITy , który znaczną część pól wypełnia automatycznie, co oznacza, że wszelkie najtrudniejsze obliczenia nie będą nam sprawiać żadnych kłopotów. Dzięki wbudowanym i corocznie aktualizowanym rejestrze Urzędów Skarbowych, podatnik nie musi posiadać dokładnych danych właściwego sobie Urzędu, ponieważ może je wybrać w aplikacji. Ponadto, nawet jeśli w trakcie uzupełniania PITu, wypadnie Ci nagła sprawa do załatwienia, w każdej chwili możesz przerwać swoja pracę i zapisać ją na komputerze, a następnie w dowolnym momencie możesz do niej wrócić. PITy program to narzędzie, które skutecznie oszczędza nasz czas, dzięki możliwości eksportowania danych użytkownika do innych formularzy bądź też załączników. W ten sposób raz wprowadzonych danych nie musimy już kopiować ponownie do kolejnych formularzy. Tak wypełnione zeznania możesz bezpośrednio wydrukować z komputera i zanieść do Urzędu Skarbowego, bądź też przesłać w formie elektronicznej.

Zwyczajem lat poprzednich i w tradycyjnych papierowych pitach przy rozliczeniach małżonków było składanie pełnomocnictwa przez drugiego małżonka, tak zwane UPL-1. Należy go przesłać w formie papierowej do naczelnika właściwego nam urzędu skarbowego. Jeśli pełnomocnictwo jest bezterminowe, nie ma potrzeby wysyłania go w następnych latach. Będzie ono skuteczne, aż do odwołania drukiem OPL-1. Program pity daje podatnikom kolejny atut, polegający na tym, że w przypadku rozliczeń małżonków online nie ma konieczności składania UPL-1.

Coraz nowsze rozwiązania i aktualizacje programu do rozliczania PITów przyczyniają się do corocznego wzrostu zainteresowanych skorzystaniem z tej aplikacji. W poprzednim roku podatkowym z tej możliwości skutecznie skorzystało około 350 tysięcy podatników. Liczba Pit-ów składanych online z roku na rok staje się coraz wyższa. To dlatego, ze coraz więcej osób dostrzega korzyści jakie wynikają z tego sposobu rozliczania się. Jakość programu PITy potwierdzają rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Po co wydawać nawet kilkaset złotych na usługi profesjonalnego biura rachunkowego jak każdy z nas może rozliczyć swój PIT sam w zaciszu własnego domu i to zupełnie za darmo. Bez zbędnych kalkulacji, bez straty czasu, bez wychodzenia z domu. Przekonaj się już dziś i pobierz program PITy za darmo.

You may also like...