Krótki opis funkcji jakie posiada PITy program. Zainstaluj narzędzie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, PIT program i rozlicz PIT szybko i sprawnie.

PITy program został stworzony i udoskonalony w ten sposób, żeby każdy podatnik, nawet ten, który na co dzień nie pracuje z komputerem, mógł swobodnie z niego korzystać. Na początku może nas nieco przerażać ilość dostępnych w programie opcji, jednak są one zrobione tylko i wyłącznie po to, by ułatwić nam pracę, czyli wypełnianie zeznania podatkowego. Do tej pory potrzebowaliśmy długopisu oraz kalkulatora, który przydawał się w przypadku ręcznego wypełniania pitów. Teraz dzięki program PIT potrzeba nam tylko trochę przestrzeni oraz oczywiście sprzęt komputerowy, który dziś znajduje się w niemal każdym domu. Nie musimy obawiać się już tego, że wyliczenia danych kwot podatkowych nam nie wyjdą czy też zostaną obliczone nieprawidłowo. Program daje nam takie przywileje, dzięki którym kwoty są obliczane automatycznie i co najważniejsze- bezbłędnie.

Przed wypełnieniem formularza za pomocą aplikacji program do rozliczania PITów warto zaznajomić się z jego właściwościami oraz opcjami. Taka wiedza z pewnością przyczyni się do tego, że cała procedura wypełniania będzie jeszcze sprawniejsza. Po ręką warto także mieć podstawowe dokumenty, takie jak dowód z numerem PESEL, numer NIP oraz informację o osiągniętych przychodach bądź stratach, na przykład z formularza informacyjnego PIT-11. Po uruchomieniu program do PITów ukaże nam się jasne okno, w którym będziemy musieli wybrać jedną z pierwszych opcji, a mianowicie czy zamierzamy teraz wypełnić nasze zeznanie podatkowe czy też otworzyć wcześniej zapisane deklaracje. Jeśli korzystamy z programu po raz pierwszy wybieramy oczywiście pierwszą opcję, jednak dobrze mieć świadomość tego, że do wcześniejszych deklaracji można zawsze wrócić, ponieważ są one zapisane w programie.

Dostępne opcje w program do PIT mają służyć przede wszystkim ułatwieniu korzystania z tej aplikacji. Właśnie dlatego twórcy programu zdecydowali się na skumulowanie wszystkich opcji w kilku, tak by nie doprowadzić do poczucie nieporządku. Pierwszą opcją znajdującą się w lewym, górnym rogu jest pomoc. Przed przystąpieniem do wypełniania warto się z nią zapoznać. Możemy tam skorzystać z poradnika lub też przeczytać informację o samej aplikacji PITy program. Kolejne opcje dotyczą otwarcia oraz zapisywania wypełnionych formularzy. Nasze zeznanie może być zapisane w każdej chwili, a my w dowolnym momencie będziemy mogli do niego powrócić i znów je otworzyć. Następną zakładką w program PIT jest „nowy”. W tym miejscu mamy możliwość wyboru jednej z dwóch opcji wypełniania naszych deklaracji, albo poprzez kreator rozliczenia, albo też za pomocą aktywnych deklaracji, czyli pitów wypełnianych samodzielnie. Kolejna opcja programu jest niezwykle istotna, ponieważ dotyczy przepisów, które obejmują poszczególne druki. Mamy więc tam dokładne informacje na temat poszczególnych druków, między innymi PIT-37, PIT-36, PIT-38 czy też PIT-39. Oprócz standardowych zeznań, za pomocą programu możemy także wypełnić najbardziej powszechne załączniki, takie jak: PIT/D czy PIT/O. W tym miejscu możemy także zapoznać się z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Program do rozliczania PITów to nie tylko możliwość sprawnego i szybkiego wypełniania naszej deklaracji podatkowej. W programie znajduje się także bardzo przydatna opcja, a mianowicie pożyteczne programy. Znajdziemy tam takie aplikacje jak na przykład Super Księga Podatkowa, Akademia Umysłu czy też Stempel Plus. Twórcy programu podpowiadają więc nie tylko w kwestii wypełniania naszych deklaracji podatkowych, ale także innych dziedzin codziennego życia i pracy, które można sobie skutecznie ułatwić. Ostatnią opcją program do PITów jest zakończenie działania samej aplikacji.

You may also like...