Menu

epity

PIT37 w PIT 2014 programie - krok po kroku

 

Coroczne wypełnianie zeznań podatkowych jest obowiązkiem każdej osoby, która w danym roku podatkowym zanotowała jakiekolwiek przychody, bądź też poniosła stratę. Swój formularz najlepiej wypełnić jest za pomocą aplikacji PITy 2014 program. Dzięki tej metodzie wypełnienie pita jest nie tylko łatwe oraz sprawne, a przede wszystkim bezbłędne, ponieważ program na bieżąco monitoruje nasze postępy w działaniu, by w razie nieprawidłowości zasygnalizować, że coś jest źle. To bardzo dobry sposób, ponieważ dzięki PIT 2014 program nie musimy ponownie przepisywać druku, jak to bywa w przypadku ręcznego wypełniania, tylko poprawić tą rubrykę, która wymaga małej korekty. Wciąż programy pomocowe, które wspomagają procesy wypełniania PITów są nowością, jednak coraz większe rzesze ludzi się do nich przekonuje. Takie programy nie posiadają właściwie żadnych wad. Jedynym mankamentem może być to, że aby skorzystać z takiego programu należy posiadać komputer. Dziś jednak nie stanowi to ogromnej przeszkody, ponieważ w wielu miejscach można korzystać i z komputera i z sieci internetowej, na przykład w bibliotekach.

 

PITy 2014 program do rozliczenia nie jest trudną do opanowania aplikacją, warto jednak dokładnie wiedzieć, jak krok po kroku należy ją wypełnić i jak przygotować się do wypełniania. Zanim przystąpimy do działania przygotujmy sobie odpowiednie dokumenty. Darmowy program PIT 2014 przyczyni się do szybszego wypełnienia druków, jeśli będziemy posiadać przy sobie dowód osobisty, druk PIT 11, który otrzymujemy od naszego pracodawcy, niezależnie od tego, czy byliśmy/jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę czy też umowę zlecenie lub o dzieło. Pod ręką warto mieć też Numer Identyfikacji Podatkowej, chyba że znamy go na pamięć.

 

Aby wypełnić najbardziej popularny druk, a mianowicie PIT 37 musimy uruchomić rozliczenie podatkowe 2014 program i zacząć działać. Na początku musimy wybrać metodę wypełniania, albo za pomocą kreatora albo też samodzielnie. Najlepiej skorzystać z kreatora, ponieważ to przyspiesza pracę. Klikamy więc wypełniania za pomocą kreatora i przechodzimy dalej. Pierwszą częścią, jaką musimy wypełnić w PITy 2014 program jest wybranie sposobu opodatkowania, cel naszego zeznania oraz w przypadku wspólnego rozliczania cel zeznania małżonka. Po wybraniu odpowiednich danych, możemy przejść do kolejnego etapu.

 

Kolejną fazą PIT 2014 program jest wybranie podatnika. Ukaże nam się okno, dzięki któremu będziemy mogli wpisać wszystkie najpotrzebniejsze dane, to jest imiona, nazwisko, NIP, PESEL, datę urodzenia, urząd skarbowy, wszystkie informacje adresowe oraz numer konta bankowego. Ta część PIT 2014 program do rozliczenia jest niezwykle istotna, ponieważ wszystkie te dane będą od momentu wypełniania przenoszone na odpowiednie druki. Kolejnym etapem jest wybranie swojego źródła przychodów oraz ewentualnych pozostałych źródeł. Jak widać wszystko odbywa się automatycznie, a nasze działania sprowadzają się tylko do kliknięć myszką w odpowiednie pola.

 

Darmowy program PIT 2014 pozwala również na uwzględnienie ulg oraz odliczeń. Właśnie w następnej części kreatora możemy je wykazać. Po określeniu wszystkich tych danych w kreatorze pojawia się pytanie czy chcemy dołączać do PITu 37 załącznik NIP 3 lub też CFR-1. Jeśli nie, po prostu przechodzimy dalej do głównej części naszego zeznania podatkowego. Tu wpisujemy nasz przychód uzyskany z różnych źródeł, na przykład ze stosunku pracy czy też kwoty zaliczki na podatek. Kolejny etap, do którego przenosi nas rozliczenie podatkowe 2014 program to wskazanie wysokości składek na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne. Następnie możemy umieścić kwoty doliczeń do podatku. Następna strona pozwala na podanie adresu, jeśli adres korespondencyjny jest inny niż zameldowania. Ostatnim etapem jest możliwość przekazania jednego procentu podatku. Zwieńczeniem pracy w PITy 2014 program jest możliwość wydruku naszego pita.

 

Pobierz PIT 37 druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit37


Pobierz PIT 36 druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit36


Pobierz PIT 36l druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit36l


Pobierz PIT 38 druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit38


Pobierz PIT 39 druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit39


Pozostałe formularze PIT 2014