Menu

epity

Kreator rozliczeń podatkowych w PITy 2014 programie

 

Dotychczas jedyną metodą na coroczne rozliczenie się z urzędem skarbowym było pójście do urzędu po druk, a następnie ręczne go wypełnienie. Jednak dzięki pojawieniu się na komputerowym rynku PITy 2014 program, takie marnotrawstwo czasu już nam nie grozi. Dzięki program do rozliczania PITów 2014 jesteśmy w stanie nie tylko wypełnić nasze zeznanie podatkowe za pomocą komputera, ale przede wszystkim zrobić to w zaciszu swojego domu, a nie na chybocącym stoliku we wnętrzach urzędu. Komfort pracy, a szczególnie szybkość, z jaką jesteśmy w stanie wypełnić nasz pit potrafi zadziwić nawet największego sceptyka tego typu aplikacji wspomagających.

 

PITy 2014 program do pobrania z naszej strony jest dziełem Wrocławskiej firmy Format, lidera w produkcji tego typu oprogramowania w Polsce.

 

Każdy kto chociaż raz skorzysta z PIT 2014 program z pewnością nie wróci już do tradycyjnego wypełniania swoich formularzy. Ogromną zaletą tego programu jest także fakt, że istnieje znacznie mniejsze ryzyko popełnienia błędu. Jeżeli popełnimy błąd w papierowym druku, niestety najprawdopodobniej czeka nas ponowne wypełnianie pitu od samego początku. Jeśli błąd pojawi się na końcu formularza, można tylko wyobrażać sobie złość oraz frustrację wypełniającego podatnika. Jednak dzięki program do rozliczania PITów 2014 możemy bardzo łatwo uniknąć tego rodzaju sytuacji i nie narażać się na niepotrzebny stres.

 

Wypełniając swoje rozliczenie podatkowe 2014 za pomocą programu wspomagającego mamy dostępną dokładną instrukcję, która przeprowadzi nas krok po kroku przez cały program, a dzięki temu pozwoli uniknąć błędów. Oczywiście zawsze można się pomylić, bo to jest możliwe nawet przy najbardziej dokładnym sprawdzaniu. To co proponuje program do PITów 2014 to prawdziwa rewolucja. Program umożliwia bowiem uzyskanie gwarancji na poprawne wypełnianie pita. Dzięki takiej właściwości mamy pewność, że nasz pit będzie dobrze wypełniony, a my nie będziemy musieli odwiedzać urzędu skarbowego w celu złożenia korekty.

 

Program do rozliczania PITów 2014 właściwie od początku naszego wypełniania formularza chroni na przed popełnieniem błędów. Jeśli jakiś pojawi się na danym etapie wypełniania, to zostanie nam to zasygnalizowane przez odpowiedni komunikat. Warto kierować się tymi komunikatami i poprawiać nieprawidłowości na bieżąco, tak by nie musieć później do nich wracać. Dodatkowym udogodnienie jest fakt, że nasze rozliczenie podatkowe 2014 możemy zapisać w każdej chwili i zawsze możemy powrócić do danego etapu wypełniania poszczególnych rubryk.

 

Deklaracje, które są w program do rozliczania PIT 2014 wypełniane ręcznie także mogą być odpowiednio korygowane. Jeśli nie korzystamy z kreatora tylko z aktywnych deklaracji, możemy sprawdzić nasze całe zeznanie po naciśnięciu przycisku „sprawdź”. Program przeanalizuje wszystkie dotychczasowe wpisy i jeśli tylko pojawią się jakieś błędy, które będzie zawierać nasze rozliczenie podatkowe 2014 to pojawi nam się na czerwono odpowiednie zawiadomienie. To co jest bardzo ważne to fakt, że program do PITów 2014 nie tylko wskazuje popełnione błędy, ale także aktywnie podpowiada, jak je można zniwelować. Razem z komunikatem o błędzie pojawia nam się bowiem podpowiedź, którą powinniśmy się kierować chcąc przejść do następnego etapu wypełnienia. Podczas sprawdzania może pojawić się także niebieski kolor, zamiast czerwonego. W takim przypadku są to komórki, które PITy 2014 program uznaje za prawidłowo wypełnione, jednak ma do nich jakieś małe zastrzeżenia. Warto je więc jeszcze raz przeanalizować, by upewnić się, że nie ma w nich błędu.

 

Dzięki program do rozliczania PITów 2014 mamy więc pewność, że nasze zeznanie podatkowe jest wypełnione prawidłowo i nie będzie z nim żadnych problemów.

 

Pobierz PIT 37 druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit37


Pobierz PIT 36 druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit36


Pobierz PIT 36l druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit36l


Pobierz PIT 38 druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit38


Pobierz PIT 39 druk w PDF:

interaktywny, tradycyjny do druku

pit39


Pozostałe formularze PIT 2014